MISJE ŚWIĘTE
9 – 17 MARCA 2019 r.

         Opatrzność Boża pośle do nas ludzi, którzy głosić będą Słowo Boże. Staną między nami misjonarze – jako posłani przez Jezusa Chrystusa. To On Jezus, posyła wciąż misjonarzy, którzy odczytując znaki czasu idą dziś do tych, którzy o Chrystusie jeszcze nie słyszeli. Idą też do tych, którzy wprawdzie już są ochrzczeni, spotkali Jezusa, usłyszeli Jego głos, ale zbyt łatwo o Nim zapominają i żyją jak poganie. Idą wreszcie do tych, którzy pragną iść za Jezusem, ale potrzebują umocnienia i dodania otuchy. Misje św. w naszej parafii odbywać się będą w obecności Ikony Świętej Rodziny i szczególną uwagę zwrócą w swoim orędziu w kierunku naszych rodzin. Rodzina jest przecież uprzywilejowanym miejscem, które Bóg daje do życia człowiekowi. Wobec rozlicznych trudności i kryzysów, których doświadczają dziś nasze rodziny, chcemy szczególnie zauważyć każdą rodzinę naszej parafii, jej problemy, cienie i blaski, aby zwłaszcza to, co najtrudniejsze łaską Bożą w misyjnym posłaniu umocnić i ocalić.


W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.


Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela zwykła – 24 II 2019

1. Wchodzimy w bezpośredni czas przygotowania się do naszych misji parafialnych, które rozpoczną się w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Od dziś roznosiciele parafialni dostarczą do naszych domów plan i zachętę do udziału w tym ważnym wydarzeniu parafialnym. Prosimy o informowanie o tym przede wszystkim swoich sąsiadów, którzy już może o Panu Bogu i Kościele zapomnieli.

2. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota marca. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych: pokuty i Komunii świętej. Dzieci zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek od godz. 16.30. W piątek kolekta przeznaczona na misje. Po Mszy św. o godz. 18 spotkanie liderów grup i stowarzyszeń kościelnych działających przy naszej parafii. W sobotę zapraszamy do śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo I – sobotnie i czuwanie Obrońców Życia po Mszy św. o godz. 18.00.
Spotkanie Żywego Różańca w środę 27 lutego po Mszy św. o godz. 18 w kaplicy.

3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne (wystawienie Najświętszego Sakramentu) przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Postarajmy się zarezerwować czas na indywidualną modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiary na upiększanie naszej Świątyni i na funkcjonowanie Domu Pomocy Samarytanin. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego na ten cel. Kolekta z niedzieli 17.02. wyniosła 5124 zł. Dziś po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby biednych naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie.

5. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza na „Drzwi Otwarte” w piątek 1 marca w godz. 17 – 19. Szczegóły na plakacie i w gazetce.

Do wieczności odeszli:
Alojzy Wojciechowski, l. 86
Barbara Cholewa, l. 61
Czesław Ziółkowski, l. 70

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich parafian i gości oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego i życzymy, by Jezus – Król Miłosierdzia dodawał nam sił do realizowania przykazania miłości nawet nieprzyjaciół !!!


Dzień Babci i Dziadka, czyli Spotkanie z tańcem i piosenką

        „Ach co to był za bal!”, takim zdaniem można podsumować „Spotkanie  z tańcem i piosenką”, które odbyło się w murach Ogniska Parafialnego 8 lutego b.r. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Naszymi wyjątkowymi gośćmi były babcie
i dziadkowie wychowanków, seniorzy z Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przewodnicząca Toruńskiej Rady Seniorów pani Krystyna Nowakowska. Każdy uczestnik zabawy dał pamiątkowy wpis do kroniki, prowadzonej już od samego początku istnienia placówki. Ogniskowa sala tego dnia dzięki pięknym dekoracjom: balonom, serpentynom, papierowym ozdobom, rysunkom, maskom wykonanym przez dzieci przemieniła się w prawdziwą salę balową. Do dyspozycji uczestników był kącik z karnawałowymi gadżetami, a wśród nich m.in.: okulary, opaski, maski, krawaty, korony itp., który cieszył się dużym zainteresowaniem. Przygotowaliśmy także foto budkę – ściankę z wesołymi napisami i rysunkami, na której każdy mógł sobie zrobić okolicznościowe zdjęcie.
Zabawę oficjalnie otworzyła i powitała gości kierownik Ogniska Siostra Mateusza, życząc wszystkim wspaniałego popołudnia i wiele radości. Wszyscy uczestnicy naszego spotkania złożyli uroczystą przysięgę, w której zobowiązali się m.in. do: beztroskiej zabawy bez względu na wiek, płeć i stopień powagi, uczestnictwa w konkursach i zabawach, nie narzekania na program i fundowane nagrody oraz uśmiechu. Nie zabrakło tego popołudnia wystąpień wokalnych. Dzieci zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej „Owocowy karnawał”, babcie utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”, zaś dziadkowie hit Czerwonych Gitar „Tak bardzo się starałem”, by następnie wspólnie połączyć siły w piosence „Hej Sokoły”.         Gdy gardła zostały rozgrzane przyszedł czas na uaktywnienie ciała. „Kaczuchy”, tańce w parach z balonem, muzyczna loteryjka z poleceniami, wesoły pociąg „pana Rysia Rynkowskiego” rozruszały nas wszystkich. Ponadto młodsi i starsi integrowali się i „rywalizowali” w zabawach konkursowych, w tym m.in. w quizie wiedzy nt. karnawału. Na nasz bal zostali również zaproszeni goście specjalni – animatorzy Weronika i Piotr, którzy poprowadzili zabawy z chustą animacyjną, zumbę dla najmłodszych, zadania z tańcem i śpiewem. W przerwach muzycznych każdy uczestnik naszej zabawy mógł posilić się pysznymi kanapeczkami, owocami, słodkościami i ugasić pragnienie przy stoliczku z napojami.
Było to niezapomniane, pełne tańca, śpiewu, uśmiechu, dobrego humoru spotkanie, które w swobodny, naturalny sposób zintegrowało trzy pokolenia torunian.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom „Spotkania z tańcem i piosenką” dziękujemy za obecność i aktywne uczestnictwo w naszej zabawie karnawałowej. Mamy nadzieję, że w takim wspaniałym gronie, a może i w większym spotkamy się jeszcze nieraz.

Agnieszka Bajcar