Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 8 XII 2019
1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy doroczne rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 10 XII. Rekolekcjom przewodniczy Ks. Proboszcz Bogusław Stec, dyrektor domu rekolekcyjnego Archidiecezji Wrocławskiej. Serdecznie witamy Ks. Rekolekcjonistę i życzymy wielu łask Bożych w czasie pobytu w naszej parafii.
Nauki rekolekcyjne dziś podczas Mszy św. W dni powszednie o godz. 8.30 i 18.00. Nauki stanowe dziś dla kobiet, jutro dla mężczyzn, we wtorek dla młodzieży bierzmowanej. Wszystkie o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna przed Mszami św., szczególnie przed roratami o godz. 6.15 i we wtorek od godz. 16.30. Prosimy o udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych.
We wtorek podczas rekolekcji kolekta przeznaczona jest na działalność apostolską Ks. Rekolekcjonisty i remonty domu rekolekcyjnego.

2. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na pomoc temu Kościołowi.
Wspólnota Pustynia Serca dziś i za tydzień po Mszach św. rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

3. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

4. W środę 11 XI zapraszamy na comiesięczną Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie podsumowujące tegoroczne roznoszenie opłatków. Wszystkich posłańców serdecznie zapraszamy.

5. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Faustinum w piątek 13 XII o godz. 16.30.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej zapraszamy za tydzień (15 XII) po Mszy św. o godz. 15.00.

6. „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie naszego Domu Pomocy Samarytanin, szczególnie składane podczas roznoszenia opłatka wigilijnego. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup paczek świątecznych
dla ubogich (3238 zł.). Kolekta z niedzieli 1 XII: 5412 zł. „Bóg zapłać” za ofiary
na ogrzewanie kościoła. Za tydzień nasza comiesięczna kolekta inwestycyjno – remontowa.

7. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki i wideoteki parafialnej. Polecamy dekoracje adwentowo – bożonarodzeniowe, pamiątki z naszego Sanktuarium, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz cegiełki
na Samarytanina. Kto nie posiada parafialnego opłatka wigilijnego, może
go otrzymać w zakrystii lub sklepiku.