10 III 2019 r., I Niedziela Wielkiego Postu

MISJE ŚWIĘTE    9 – 17 MARCA 2019 r.

MODLITWA MAŁŻONKÓW
Boże, w majestacie nieskończony, który stworzyłeś nas na swoje wyobrażenie, pomóż nam dostrzegać w sobie wzajemne podobieństwo Twoje i szanować siebie. Miłości niepojęta, który w Synu swoim umiłowałeś nas do końca, odnawiaj w nas miłość ślubowaną przed Twoim ołtarzem, aby w nas nie gasła i nie słabła, abyśmy miłując się wzajemnie, szukali Twojej woli na każdy dzień. Boże, który wierny jesteś w obietnicach swoich, Boże wieczny i niezmienny, wzmacniaj naszą wierność małżeńską, aby słabość nie zwyciężyła nas, aby niebezpieczeństwa nas nie pokonały, ale by jaśniała wierność w naszym związku ku Twojej chwale. Amen.

MODLITWA O WYTRWANIE W MIŁOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ
Wszechmogący Boże, Ojcze wszystkich ludzi, za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu spraw, by nasza miłość odnawiała się i umacniała wciąż łaską sakramentu małżeństwa, by była mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów. Strzeż naszej wspólnoty rodzinnej i zachowaj w niej miłość, wierność, radość i pokój. Rodzinę naszą uczyń ogniskiem wiary, ofiarnej miłości, głębokiej modlitwy. Odwróć od nas grożące niebezpieczeństwa.
Dziękujemy Ci za szczęście, które przepełnia nasze serca i za wszelkie dobro, którego doświadczamy każdego dnia.
Zachowaj nas na zawsze w Twojej miłości. Amen.


I Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019
1. Od wczoraj trwają w naszej parafii Misje święte – czas naszego odrodzenia wiary na drodze do wieczności. Wszystkich wzywamy do uczestnictwa w Misjach  wg planu, który trafił do naszych domów, jak również znajduje się w gablocie ogłoszeń. Od jutra rozpoczynają się też rekolekcje szkolne. Wszystkie wydarzenia duszpasterskie są podporządkowane Misjom. Ojcom Misjonarzom wypraszamy dary Ducha Świętego w ich prowadzeniu, a wszystkim wiernym życzymy, by nie zabrakło wytrwałości we współpracy z łaską Bożą.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 15 comiesięczne spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.3. Od wtorku 12 III młodzież bierzmowana rozpoczyna nowennę przed przyjęciem tego sakramentu. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji kandydatów  do bierzmowania i świadków bierzmowania.4. Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła, za pomoc przy przygotowaniu Misji świętych (przygotowanie i montaż krzyża misyjnego, rozniesienie zaproszeń z programem Misji). Dziękujemy za ofiary na upiększanie naszej Świątyni
i funkcjonowanie Domu Pomocy Samarytanin. W poniedziałki, wtorki i środy nasze Parafianki w budynku Samarytanina od 15 do 16 pomagają wypełniać PIT-y celem przekazania 1% podatku dochodowego na funkcjonowanie tego Domu. Za tydzień po Mszach św. tradycyjna zbiórka pieniężna na potrzeby polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. Kolekta z niedzieli 3 III wyniosła 6018 zł.
5. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego oraz biblioteki
parafialnej. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Do wieczności odeszły:
Janina Kluszczyńska, l. 68
Zofia Kanonowicz, l. 79

Pozdrawiamy wszystkich modlących się w naszym Sanktuarium i życzymy owocnego przeżycia Misji świętych !


Intencje mszalne

Niedziela 10 marca
7.30 + Agnieszka Majewska – greg.
9.30 + Zdzisława (3 r. śm.) i zmarli z rodzin Golędzinowskich i Nierzwickich
11.00 – dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Renaty i Włodzimierza z ok. 55 r. ślubu oraz o zdrowie dla Jubilata w dniu urodzin
12.00(kap) + zmarli z rodzin Olbrychów, Rylke i dusze w czyśćcu cierpiące
12.30 – suma w intencji parafian
15.00 + Halina i Katarzyna Terek
18.00 + Edmund Cywka (13 r. śm.) oraz zmarli z rodzin Cywków i Lewandowskich
20.00 + Irena i Wacław Łęgowscy oraz zmarli z rodziny
Poniedziałek 11 marca
7.00 + Bernarda Jankowska
8.30 + Agnieszka Majewska – greg.
17.00 + Stanisław Domański (10 r. śm.)
i rodzice z obojga stron
17.00 + Zofia Sztanga (1 r. śm.)
18.00 – za Ojczyznę (rez.)
Wtorek 12 marca
7.00 + Agnieszka Majewska – greg.
7.00 + Krzysztof Karbowiński i zmarli z rodziny
8.30 – Misyjna uroczystość pojednania
17.00 – dziękczynna z prośbą o dalsze błog.Boże i opiekę NMP dla Anny i Romana z ok. 53 r. ślubu
17.00 + Franciszek i Weronika Kardas
18.00 – Misyjna uroczystość pojednania
Środa 13 marca
7.00 + Zygmunt Żabicki (3 r. śm.)
8.30 – dziękczynna z prośbą o dalszą opiekę dla Krystyny i Bożeny
17.00 + Krystyna i Edward Wysoccy oraz zmarli z rodziny
18.00 + Agnieszka Majewska – greg.
Czwartek 14 marca
7.00 – o Boże błog., potrzebne łaski i światło Ducha Świętego dla Filipa z okazji 18 urodzin
8.30 + Michalina (57 r. śm.)
17.00 + Agnieszka Majewska – greg.
17.00 + Jan i Władysława Słoma
18.00 + Maria Bogacka (21 r. śm.) i zmarli z rodziny
Piątek 15 marca
7.00 + Agnieszka Majewska – greg.
8.30 + zmarli z rodzin Puszakowskich, Laszkiewicz, Zacharskich, Waligórów oraz dusze w czyśćcu cierpiące
15.00 – msza św. w Godzinie Miłosierdzia
17.00 + Wiktor Dudek (1 r. śm.)
17.00 + Henryk Mindykowski
18.00 + Edmund Majer (2 r. śm.) oraz zmarli z rodzin Pakulskich i Majer
Sobota 16 marca
7.00 + Zenon oraz teściowie Janina i Władysław Olejnik
8.30 + Agnieszka Majewska – greg.
8.30 + Alojzy Wojciechowski
17.00 + Genowefa (10 r. śm.) i Mieczysław (12 r. śm.) Halkiewicz
17.00 – o błog. Boże dla Karola z ok. 18 urodzin
18.00 + Irena, Marta, Leokadia, Kazimierz i Gerard