Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela zwykła – 3 III 2019

1. Dziś, jutro i pojutrze w kościołach odbywają się tradycyjne nabożeństwa czterdziestogodzinne, tj. wystawienie Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Nabożeństwo to ma charakter pokutno – wynagradzający. Dziś rozpocznie się po mszy św. o godz. 12.30. W poniedziałek i wtorek po Mszy św.
o godz. 8.30 i potrwa do Mszy św. wieczornej. Serdecznie prosimy o zaplanowanie czasu na indywidualną modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
2. W Środę Popielcową, 6 marca, rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu – pokuty i nawrócenia. W ten sposób przygotowujemy się do jak najlepszego przeżycia Tajemnic naszej wiary – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jest to post jakościowy (jak w każdy piątek powstrzymujemy się od potraw mięsnych) i post ilościowy (jemy tylko raz do syta). Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7,00, 9.30, 15.00, 16.30 i 18.00. Kolekta tradycyjnie jako jałmużna postna przeznaczona jest na funkcjonowanie naszego Domu Pomocy Samarytanin. Po Mszy św. o godz. 18 zimowa sesja rady parafialnej. Zagadnienia można odbierać w zakrystii. W tym dniu biuro parafialne nieczynne.

3. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 14.30 (wg tekstów parafialnych) i po Mszy św. o godz. 18.00; dla dzieci o 16.30 (w kaplicy), o 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.20. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Od dnia dzisiejszego rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do końca okresu wielkanocnego. Kartki do spowiedzi można odbierać w sklepiku, biurze parafialnym i zakrystii.

5. Od środy przeżywać będziemy w Kościele w Polsce tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

6. W czwartek 7 marca, jak co miesiąc, zapraszamy na apel jasnogórski w intencji papieża Franciszka.

7. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 10 marca, po Mszy św. o godz. 15.00.

8. W sobotę 9 marca Mszą św. o godz. 18 rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej misje święte. Wszystkich prosimy o wzięcie udziału w tym tak ważnym wydarzeniu naszej wiary. Misje potrwają do niedzieli 17 marca. Plan został przedstawiony na folderach, które trafiły do naszych domów oraz znajduje się na tablicy ogłoszeń. W tym czasie również będą przebiegać rekolekcje szkolne.