POZDROWIENIE

W to piękne Święto Bożego Miłosierdzia – ustanowione 20 lat temu przez św. Jana Pawła II w roku Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa podczas kanonizacji Świętej Siostry Faustyny – wszystkim Czcicielom Bożego Miłosierdzia ślemy jak najlepsze słowa pozdrowienia i życzenia.
Tegoroczny obchód tego Święta ma szczególną wymowę. Świat zalany jest epidemią koronawirusa. Życie straciło ponad 150 tysięcy ludzi, a ponad 2 miliony choruje. Stajemy bezradni wobec tej sytuacji. Cała nadzieja w Bożym Miłosierdziu! Wszystkich zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w każdej Eucharystii, Godzinie Miłosierdzia, szczególnie w czasie nowenny oraz we wieczornym różańcu.
Cieszymy się, że codziennie możemy się łączyć z Wami we Mszy świętej przez Internet (na stronie parafialnej). W Święto Miłosierdzia będziemy mogli się połączyć ze wszystkimi poprzez stronę diecezji toruńskiej o godz. 15.00. Za te transmisje jesteśmy bardzo wdzięczni. Niech chociaż tą drogą buduje się Wspólnota Miłosierdzia Bożego i wzmaga się głód Eucharystii.
Od poniedziałku 20 kwietnia w naszej świątyni będzie mogło znajdować się już ok. 100 wiernych. Zapraszamy do naszego Sanktuarium. Niech Boże Miłosierdzie poprzez sakrament pokuty, komunię świętą i modlitwę zabliźnia rany, które w tym bolesnym czasie w jakimś stopniu każdego z nas dotknęły.
Niech ta szczególna Uroczystość wlewa w nasze serca nową nadzieję, a dotknięcie zbawczych ran Chrystusa, w których jest nasze zdrowie, jak u Tomasza Apostoła umocni naszą wiarę.

Jezu, ufamy Tobie !!!

z toruńskich Małych Łagiewnik na Kozackich Górach
pozdrawiają

Kustosz, Duszpasterze  i Siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia