Ogłoszenia duszpasterskie
Zmartwychwstanie Pańskie
1. Przeżywamy największą Tajemnicę naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Dzisiaj Msze św. w porządku niedzielnym i dodatkowo o godz. 16.30, by umożliwić jak największej grupie wiernych (w związku z pandemią) żywy udział w Eucharystii.
2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w niedziele. Kolekta przeznaczona jest na renowację katedry śś. Janów i budujące się kościoły w naszej diecezji.
3. Jako czciciele Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się do przeżycia święta Bożego Miłosierdzia w przyszłą niedzielę, 11 kwietnia. Codziennie o godz. 15.00 Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwy kolejnych dni nowenny. Uroczystość Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Nieszporami w sobotę, 10 kwietnia o godz. 17.30.
Sumę odpustową z kazaniem o godz. 15.00 poprowadzi Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Na pozostałych Mszach św. kaznodzieją będzie Ks. Profesor Mirosław Mróz, nasz rekolekcjonista. Nabożeństwo wprowadzające do sumy odpustowej wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30. Błagamy Miłosierdzie Boże szczególnie o ustanie pandemii. Na sumę przynosimy ze sobą obrazy Jezusa Miłosiernego.
4. W sobotę, 10 kwietnia, przypada 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, po której udamy się pod epitafium smoleńskie, aby pomodlić się za ofiary katastrofy.
5. Skarbonki „Caritas” z jałmużną postną przynosimy do ołtarza w czasie pochodu z darami ofiarnymi lub składamy przy Grobie Pańskim.
6. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Grobu Pańskiego, posprzątanie kościoła, przygotowanie i włączenie się w Triduum Paschalne. Jesteśmy wdzięczni za ofiary na rzecz utrzymania i funkcjonowania parafii oraz Domu Pomocy „Samarytanin” i przekazywanie 1% podatku dochodowego na to dzieło.
Kolekta z Niedzieli Palmowej: 3962 zł. Za tydzień nasza comiesięczna kolektą remontowo-inwestycyjna, a po Mszach św. doroczna zbiórka pieniężna na potrzeby Caritas Diecezji Toruńskiej.
7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.
8. W sobotę 10 kwietnia o godz. 9.40 w kościele, nadzwyczajne zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników świątecznej liturgii i życzymy, by Zmartwychwstały Pan -Król Miłosierdzia obdarzył nas swoim błogosławieństwem i pokojem.


Na prośbę Kurii Diecezjalnej przekazujemy informację z Krajowej Administracji Skarbowej:

W tym roku część emerytów/rencistów czekają zmiany (zrobione w ZUS). Jeśli z rozliczenia podatku za 2020 r. wynikała nadpłata podatku, nie rozliczy cię, jak do tej pory, organ rentowy. Zamiast PIT-40A otrzymałeś w tym roku PIT-11A.
W takiej sytuacji możesz:
• złożyć samodzielnie zeznanie roczne, jeśli chcesz skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji, niż wskazana w ubiegłym roku – skorzystaj z możliwości elektronicznego zeznania wejdź na stronę www.podatki.gov.pl i zaloguj się do e-Urzędu skarbowego (w razie trudności poproś o pomoc najbliższą rodzinę).
• nie robić nic, wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 przygotowane dla Ciebie w usłudze Twój e-PIT.