OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Zesłanie Ducha Świętego – 31 V 2020

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (Zielonych Świąt) kończymy, w tym roku specyficzny, czas wielkanocny. Do przyszłej niedzieli (Trójcy Przenajświętszej) jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty jako spowiedzi świętej wielkanocnej. Wszystkich, którzy nie skorzystali z tego sakramentu prosimy, by w tych dniach dopełnili tego obowiązku.

2. Wczoraj święcenia kapłańskie otrzymali ks. Paweł Lewandowski i ks. Dominik Kabaczyński. Ks. Paweł sprawuje Mszę św. prymicyjną dziś o godz. 12.30, a za tydzień o tej samej porze swoją tzw. sekundycję będzie sprawował ks. Dominik. Otoczmy ich modlitwą i módlmy się o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

3. Cały czas trwamy na modlitwie o ustanie koronawirusa przez śpiew suplikacji, nabożeństwa majowe, a od jutra nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (w dni powszednie o 17.50, w niedziele o 17.20).

4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Uczcijmy Matkę Najświętszą przez udział we Mszy Świętej.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota czerwca. Zachęcamy do korzystania z sakramentów świętych. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. oraz w piątek między 15 a 17. W piątek kolekta na misje. W sobotę zapraszamy do śpiewu godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy św. godz. 7.00. Nabożeństwo I – sobotnie i czuwanie Obrońców Życia po Mszy św. o godz. 18.00. Spotkanie Żywego Różańca w środę 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.
W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Udajemy się tylko do tych, którzy zostali wcześniej ponownie zgłoszeni.
Czwartek 4 VI to również wprowadzone przez Benedykta XVI Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie.

6. W tym roku procesja Bożego Ciała nie odbędzie się. Będą za to nabożeństwa eucharystyczne w kościele

7. „Bóg zapłać” serdecznie za wszystkie przejawy solidarności i wsparcie dzieła funkcjonowania parafii i Domu Pomocy Samarytanin. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, osobiście oraz wpłacane na parafialne konto bankowe. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i dbałość o piękno terenu przykościelnego. Kolekta z niedzieli 24.05: 4136 zł.
Ks. Proboszcz dziękuje za wszelkie dary duchowe i materialne z okazji jego 40 – lecia kapłaństwa.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby ubogich.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do wieczności odszedł:
Ryszard Mateusiak, l. 63

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich wiernych i życzymy, by Duch Święty umacniał naszą wiarę, nadzieję i miłość!