Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła

1. Jako wspólnota parafii Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się duchowo do przeżycia liturgicznego wspomnienia, a zarazem naszego odpustu parafialnego ku czci św. Faustyny, naszej Patronki (5 października) – trwając w nowennie ku Jej czci zapraszamy do udziału w Godzinie Miłosierdzia.
2. Dzisiaj spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania (z klas I i II szkół ponadpodstawowych) po Mszy św. o godz. 15.00.
W przyszłą niedzielę, 3 października o tej samej porze zapraszamy rodziców dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej.
3. We wtorek, 28 września zapraszamy do włączania się do modlitwy w ramach „Koronki na ulicach miast świata”. Spotykamy się o godz. 15.00 na placu przy supermarkecie EUROSPAR (dawny Piotr i Paweł). Dopiero po Koronce w kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.
4. W środę, 29 września przypada święto ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (patrona podróżnych), a w sobotę, 2 października – wspomnienie Aniołów Stróżów. Tradycyjnie po tych świętach w niedzielę, 3 października świecimy pojazdy mechaniczne (samochody, motocyklem i inne jednoślady) po Mszy św. o godz. 11.00. Święcenie odbywać się będzie wzdłuż ulicy Kozackiej w kierunku Wielki Rów. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na fundację MIVA Polska (na środki transportu dla polskich misjonarzy).
5. W piątek rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Miłość do Pana Jezusa i Jego Matki niech się uzewnętrzni w udziale w nabożeństwach różańcowych. Dla dorosłych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 w kaplicy, a w soboty o godz. 10.40. W niedziele wspólny Różaniec o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach różańcowych możemy uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.
6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i młodzież zapraszamy do sakramentu pokuty w czwartek od godz. 16.30. W czwartek, 30 września również spotkanie z liderami grup i stowarzyszeń działających przy parafii. W piątek kolekta na cele misyjne. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo I soboty i czuwanie obrońców życia.
7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii i Domu Pomocy „Samarytanin”. Naprawa dachu kościoła została skończona. Trwają jeszcze prace konserwacyjne. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na cele charytatywne parafii.
Kolekta z 19 września: 5208 zł.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika „Niedziela”.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i życzymy, byśmy dzięki Bożemu Miłosierdziu mogli się stawać coraz bardziej dziećmi Bożymi.