Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła

 1. W czwartek, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona bazyliki katedralnej, kapituły i miasta Toruń. Suma odpustowa w katedrze o godz. 18.00.
 2. W sobotę, 26 czerwca zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 9.30. Jak zawsze ta Msza św. poprzedzona jest katechezą w Szkole Miłosierdzia (piątek po Mszy św. o godz. 18.00) i adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 3. W środę, 23 czerwca spotkanie modlitewne czcicieli św. Ojca Pio po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu przypada 21. rocznica śmierci Księdza Kanonika Edmunda Jastaka – dobrodzieja Torunia i naszej parafii. Prosimy o pamięć modlitewną.
 4. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca przypada uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki naszej diecezji. W tym roku procesja z Seminarium Duchownego do kościoła św. Józefa. Msza św. o godz. 18.00.
 5. Zbliża się koniec roku szkolnego. Zapraszamy nauczycieli i wychowawców wraz z dziećmi i młodzieżą na dziękczynną Mszę św. z prośbą o błogosławieństwo Boże              na wakacje w czwartek, 24 czerwca o godz. 8.30. 
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie naszej parafii i Domu Pomocy „Samarytanin” oraz za posprzątanie kościoła i dbałość o teren przykościelny.
  Kolekta z 13 czerwca: 4581 zł.
  Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne parafii.
 7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

 

Serdecznie i gorąco pozdrawiamy naszą Rodzinę Parafialną i życzymy, by Jezus – Król Miłosierdzia uciszał nasze burze życiowe i nam błogosławił – szczególnie naszym Księżom Karolowi (12 lat) i Andrzejowi (13  lat), którzy dzisiaj i jutro obchodzą swoje rocznice święceń kapłańskich.