Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 02 VIII 2020

1. Miesiąc sierpień to szczególny czas pamięci historycznej dla naszego Narodu. Pasterze Kościoła wzywają do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych.

2. Dzisiaj przez cały dzień możemy uzyskać odpust zupełny we wszystkich kościołach pod zwykłymi warunkami ze względu na zasługi św. Franciszka, tzw. Porcjunculi.

3. Inauguracyjna Msza dla pieszej pielgrzymki toruńskiej odprawiona zostanie we wtorek (4.08) o godz. 6.00 w katedrze śś. Janów przez biskupa Wiesława Śmigla. Jej specyficzny charakter przedstawiliśmy w gazetce parafialnej 14 lipca. Również szczególny charakter będzie miała minipielgrzymka, którą będziemy gościć w naszym Sanktuarium w piątek 7.08 o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia).

4. We wtorek 6.08 przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy
do korzystania z sakramentów świętych. Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą. W piątek kolekta na misje. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę w godzinach przedpołudniowych na wyraźne życzenie.

6. Jest jeszcze możliwość wcześniejszego przyjęcia dzieci do I Komunii św. (16 i 23. 08). Zgłoszenie w biurze parafialnym lub zakrystii po Mszy św. o godz. 8.30.

7. W piątek 7 sierpnia comiesięczny apel jasnogórski w intencji papieża Franciszka
o godz. 20.30.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii i Domu Pomocy „Samarytanin”. Kolekta z 26.07: 4711 zł.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do wieczności odeszli:
Bogusław Perczak, l. 84
Stanisław Jakubowski, l. 65
Teresa Zakrzewska-Kwiatkowska, l. 85,
Jacek Sumara, l. 40

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości i życzymy, by Jezus – Król Miłosierdzia zaspokajał wszystkie nasze głody, karmiąc Chlebem Eucharystycznym.